You're just a liar..

23. května 2010 v 15:41 | Slečna Obyčejná
Co je lepší? Žít šťastně a přitom ve lži, aby vás pak pokaždé i pouhý náznak pravdy srazil na kolena nebo ještě níž? A nebo vědět pravdu, stále se jen trápit, nemoct se s tím smířit, ale zároveň se toho nechtít vzdát a naivně doufat ve zlepšení?
A co takhle napůl? Pendluji mezi lží a pravdou.. Po večerech mnou pravda cloumá, drtí ve svých ohavných pěstech moje naivní utrápené srdce, aby vzápětí přišel den, kdy si na ni ani nevzpomenu a lež mne něžně přivítá ve svém přetvařujícím se náručí.. o to tvrdší je další úder od pravdy..
Jenže co si vybrat? Pravda ubíjí a lež způsobuje falešnou naději, která ubíjí také.. tak jak žít, v čem? Lež nebo pravda.. nenávist nebo láska.. bolest nebo štěstí..  život je naplněn tím i tím. Někdo řekne, že je jen na nás, co nás bude provázet. A co já? Nesouhlasím.. Nevím, co pořád dělám tak strašně špatně, že můj život provází ty horší části.. Štěstí je tak strašně vrtkavé a cena za něj je ještě dvakrát taková, než je jeho množství..
A také.. jak to vůbec poznat? Co je lež a co pravda? Jak si zvolit, když ani nepoznáme co je co? Spousta věcí je relativních. Co je jednomu štěstí, druhému působí bolest. Jeden se může utrápit kvůli něčemu, co druhý považuje za hloupost a nezajímá jej to.
Kolik lidí kouká na to, jestli svým chováním neubližuje někomu jinému? Kolik lidí se zkusí vcítit do toho druhého? Nedodovedu tvrdit nic jiného, než to, že jich je málo.
Je mi špatně. Špatně z celého světa, špatně ze sebe sama.. lituji všechny, kteří jsou jako já takovými s prominutím PITOMCI, kteří všem všechno odpouští, kteří do sebe nechají "kopat" znovu  a znovu, kteří koukají jen na ostatní a na sebe to nedovedou, kteří jsou vždy těmi špatnými, i když vše jasně svědčí o tom, že je na vině ten druhý, kteří ani nedají najevo, že jim to ubližuje a pak si brečí po večerech doma, protože už je toho všeho na ně moc, aby byli druhý den znovu připraveni k tomu všechno snášet.. a spoustu dalších věcí.
Chtěla bych být jiná.. třeba být aspoň trošku mrcha, která si to tolik nepouští k tělu a naopak se dovede bránit.. nechci být ta naivní, pitomá, přehnaně věrná, ochotná, obětavá kráva, o kterou si každej tak akorát "otře boty" a ona mu je snad ještě ochotně vyleští..
Jenže jiná prostě nebudu, neumím být..
Na závěr mne napadá jen jedno... Chceš upřímnou lásku, věrnost, někoho, kdo při tobě bude stát za každé události? Pořiď si psa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiume | E-mail | Web | 25. května 2010 v 21:21 | Reagovat

ach....lituji že se takto trápíš. Já jsem zase ta která se snaží bránit sebe a ty co to potřebují, ale ta jejíž slova mají stejnou cenu jako házení hrachu na stěnu. A proč? Protože mám jiný názor než oni a jako jedna z mála vidím když někdo prožívá vnitřní bolest a samotu. Je mi moc líto že tě postihl smutek. Na jednu stranu je dobré se vybrečet, aspoň to s sebou neneseš tak dlouho a dostaneš to ze sebe, ale na druhou stranu chápu že nechat sebou házet nedělá zrovna dvakrát dobře. Já sama v sobě cítím bezmoc protože téměř nic nemůžu ovlivnit i když se snažím. Budu ti držet palce a věř že i když jsem mladší a neznám tě osobně tak budu doufat v brzké zleošení situace. :)

Kiume

2 Miki | Web | 26. května 2010 v 13:03 | Reagovat

eh..je to divný, ale přesně takhle jsem se cítila včera večer...znechucená světem a sama sebou...od ostatních by člověk čekal, že když jim člověk pomůže, tak se k tobě neotočí zády při  první příležitosti a nepomlouvají tě, kde to jde..
máš pravdu..tahle nálada přichází většinou večer..ještěže mám pár lidí, které jsem poznala na animefestu a kteým se můžu vyzpovídat..protože jinak byych nevěděla, co dělat...zacházejí se mnou jako s princeznou a mě je jich líto, že jsou tak hodní jako já...včera mi opravdu pomohli..klesla jsem tak daleko, že jsem všechno chtěla ukončit, ale díky nim jsem na to přestala myslet..aspoň na nějakou dobu...
btw. o té zajížďce 60-70 kilometrů jsem i přemýšlela :) a ještě byxh zajela do č. lípy za jedním otaku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.